Zjistěte, které sjezdovky u nás jsou ty nejprudší!

Milujete strmé svahy a adrenalin?

Letošní zima nám nadělila pěknou dávku sněhové nadílky, a to zejména ve vysokohorských oblastech. Jestliže preferujete strmější svahy, pak to nemusí být důvodem dovolené právě v zahraničí, protože i v České republice najdeme skvělé zimní vyžití na černých sjezdovkách. Tyto sjezdovky jsou označovány jako černé, pokud mají sklon nad 40 %, a proto jsou doporučovány jen pro velmi zdatné lyžaře. Pro děti a začátečníky je optimální modrá sjezdovka- lehká sjezdovka s mírným sklonem do 25 %. Zdatnější lyžaři nejvíce využívají červenou sjezdovku- středně obtížnou sjezdovkou s větším sklonem, a to do 40 %.

Ski areál Špičák, Železná Ruda

Typickou známou nejprudší sjezdovkou v České republice je ,,Šance. Trať si můžeme prohlédnout ze sedačkové lanovky. Tento svah má ve svém nejprudším úseku sklon až 100 % (45°) a převýšení 330 m. Ze začátku je sjezdovka docela mírná, pak nastává asi 400 m dlouhý sráz a po něm přichází opět mírný svah. Sjezdovka není upravována a často jsou na ní zmrzlé úseky doprovázené boulemi, a proto je často zavřena z důvodu bezpečnosti nebo nedostatku sněhové pokrývky.

Související obrázek

                                                  Skiareál Špičák, černá sjezvka je první z prava

Ski areál Plešivec, Krušné hory

V tomto lyžařském středisku se nachází černá sjezdovka jméno ,,Jitka“, s převýšením 248 m a délkou 905 m.

Ski areál Špindlerův Mlýn

Zde najdeme černou sjezdovku ,,Svatý Petr“, v nejprudším místě se sklonem 62,8 %.

Výsledek obrázku pro sjezdovka svatý petr

Další černé sjezdovky nalezneme v Harrachově nebo v Medvědíně

V Evropě patří k těm nejstrmějším svahům svah Harakiri v Rakousku a jeho spád dosahuje v některých místech až 78 %. Sjezdovka je dlouhá asi 1 500 m. Další lyžařskou výzvou je Švýcarská zeď, Le Pas de Chavanette se sklonem 50 ° . Sjezdovku pokrývají neupravené boule, a proto to možná dopadne tak, že odepnete lyže a půjdete do cíle po ,,svých“.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Profolio.cz

Nejnovější články

spot_img

Další články autora