Vysokozdvižné vozíky – renovovaní pomocníci nejen do skladů

Vysokozdvižné vozíky jsou často využívány ve skladech. Uzvednou to, co člověk ne a navíc dokáží dostat předměty do vyšších míst. Kromě toho se však staly velkým pomocníkem i v terénu. Předmětem našeho zájmu jsou v tomto článku především vysokozdvižné vozíky Desta, což je česká značka konkurující zahraničním výrobcům, která je spjata právě s manipulační a skladovou technikou.

Už v sedmdesátých letech 20. století přišly na trh první vysokozdvižné vozíky Desta. O století dříve však továrna Josefa Krauba představovala opravárenskou dílnu pro šicí stroje a váhy. Firma po obou světových válkách strádala až do roku 1969. Tehdejší generální ředitel Miroslav Grégr vymyslel samotný název Desta, který je složen ze slov design, efektivita, stabilita, tradice a aktivita. Zkrátka všechna slova, která popisují výsledný produkt a celou společnost.

Použitý vozík

Závod Desta, který vyráběl nové vozíky pro český i zahraniční trh, zanikl. Dnes vyniká společnost tím, že tuto manipulační techniku renovuje. Všechny použité vozíky prošly generální opravou a jejich záruka i potom činí 24 měsíců včetně servisu, který je po ČR a SR mobilní, váš stroj je tedy opraven přímo ve vaší firmě. Servis VZV i celkovou opravu provádí firma Rosservis. Ta dohlíží na to, že všechny vozíky na odpis rozebere a vymění náhradními díly v 70% poměru nových dílů.

Terénní VZV

Terénních vysokozdvižných vozíků najdete na trhu několik. Desta disponuje také hned několika verzemi. Všechny si však poradí s těžkým břemenem vážícím od 3,2 do 3,5 tuny. Vybrat vozík můžete i podle toho, do jaké výše potřebujete předměty vyzvednout. Některé mají výšku zdvihu 3,3 metry, některé dokonce i 3,8 metrů.

Široký výběr

Desta má opravdu velmi široký výběr vozíků z několika typových řad. Od terénních po silniční, všechny jsou cenově velmi dostupné a kvalitní. Výhodou je i možnost výroby na zakázku. Máte-li tedy speciální technické parametry a vybavení VZV, který si přeje, obraťte se na firmu Desta, ta si s tím poradí a dodá vozík přesně podle vašich požadavků.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Nejnovější články

spot_img

Další články autora