Čím vás rozhodně zaujme nová Škoda Scala? A kolik za ni zaplatíte?

Velkou zajímavostí novinky mladoboleslavské automobilky je rozhodně pojetí designu této nové škodovky. Do značné míry se totiž odlišuje od všeho, co jsme dosud viděli. Je to zejména snaha o atraktivnější vzhled, který už nepůsobí natolik konzervativně. Díky tomu může tento vůz zaujmout také klientelu, která dosud lovila v jiných vodách. Je zde rovněž celá řada technických aspektů výbavy, které vás na voze rozhodně zaujmou.

Řada vymožeností již v základní výbavě

Pokud jsme v úvodu hovořili o designu, tak v tomto ohledu si můžete vybírat ze dvou karosářských variant. Jednak je to klasická karoserie, ale také karoserie typu hatchback. Velkou předností tohoto modelu je skutečnost, že má také bohaté prvky výbavy už v základu. Nová Škoda Scala má totiž v základní výbavě už například kompletní LED osvětlení, tedy jak přední svítilny, tak zadní světla a rovněž také mlhovky. Jsou zde elektricky stavitelná zrcátka s vyhříváním. Samozřejmostí je rovněž klimatizace, ale také tempomat nebo asistent rozjezdu do kopce.

Velký důraz byl evidentně kladen také na bezpečnost, protože už základní výbava má v tomto ohledu pokročilé bezpečnostní prvky. Najdete zde tak propracované moderní systémy, které dokáží:

  • Hlídat jízdní pruh
  • Detekovat chodce

To vše samozřejmě přispívá celkové bezpečnosti vozu. Najdete zde rovněž funkci nouzového brždění, o kterou se postarají kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech. Všechny tyto prvky výbavy naleznete právě již v základní verzi AMBITION, která stojí od 394 900 Kč.

Co je pod kapotou?

Určitě vás také zajímá, jaké jsou s novou škodovkou spojeny motory. V nabídce najdete tři benzínové varianty, kde patří 1.0 TSI (70 a 85 kW) a 1.5 TSI 110 kW. Nechybí samozřejmě ani dieselový agregát, který v tomto případě zastupuje 1.6 TDI 85 kW a pořídíte také variantu pohonu na CNG.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora