Kam letos vyrazit na báječnou dovolenou aneb 3 top destinace pro rok 2020

Naplánovat skvělou dovolenou je kumšt. Nechcete-li splynout s davem turistů s podobným cestovatelským vkusem, musíte při výběru destinace nažhavit mozkové závity. Na druhou stranu platí, že atraktivní místa bez povšimnutí návštěvníků nezůstávají, a není proto moudré cestovat tam, kde příslovečně „nepáchne ani noha“. Třeba vám výběr usnadní přehled destinací, které jsou letos trendy, ale přesto je nenajdete na každé druhé Instastory.

Japonsko

Letošní léto bude patřit Tokiu. V metropoli se odehrají dlouho očekávané olympijské hry a turisty se to v ní bude jenom hemžit. Exkluzivní dovolenou však zažijete i v méně zvučných lokalitách. Země vycházejícího slunce je plná tradičních chrámů a nádherných přírodních úkazů. Vygooglujte si snímky ikonické hory Fudži a posuďte sami.

Jamajka

Jamajku mají našinci zafixovanou jako rozvojovou zemi usměvavých rastafariánů. Současná podoba jednoho z nejkrásnějších karibských ostrovů proto většinu turistů překvapí. Na druhou stranu stále nabízí jedinečný mix sněhobílých pláží, banánových plantáží, neprostupné buše a starobylých domů z koloniální éry. Potřebujete snad další důvody, proč si rezervovat parkování na letišti Praha a vydat se vzdušnou cestou do vlasti legendy reggae Boba Marleyho?

Maroko

Kde jinde pořídit dokonalou prázdninovou fotku bez plážového klišé? V Marrákeši, vnitrozemském městě severoafrického Maroka, se vám to zaručeně podaří. V čarokrásném městě udeří na vaše smysly všudypřítomné památky a exotické atrakce, které jinde neuvidíte. Na své si přijdou také milovníci nakupování – pouliční bazary jsou plné úžasných cetek a zdejší obchodníci připraveni smlouvat. Samostatnou kapitolu pak tvoří marocký jídelníček plný masových laskomin i pokrmů z čerstvého ovoce a zeleniny. Ke koupi letenek a rezervaci parkování u letiště by vás mohl motivovat fakt, že nás z Prahy od Maroka dělí pouhé čtyři hodiny letu.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora