Toustovače a jejich super svačinka

Věčně se přichytávající nebo dokonce spálené tousty jsou noční můrou, nejen když jste studentem na kolejích. Omývat jej je potom horor, který nebere konce. Zapomeňte na tento maraton hrůzy a pořiďte si spolehlivý nový toustovač, který pro vás vyčaruje večeři hodnou krále.

Toustovače jsou vždy vybaveny nepřilnavým povrchem, který zabrání přichytávání a připalování toustů, takže z jeho útrub po chvíli vytáhnete dokonalý toust neomatlaný sýrem a dalším vyteklým obsahem. Velmi dobře fungují také antiadhezní povrchy plotýnek. Nejlepší je, když lze plotýnky z toustovače vyndat a samostatně a šetrně opláchnout, popřípadě po jejich opotřebení je vyměnit za nové. Většina toustovačů ale tuto superschopnost nemá, což ale neznamená, že by tím klesala jejich hodnota nebo byli horší. Dnešní toustovače jsou výkonné, rychlé a snadno se obsluhují, tak si také jeden pořiďte.

Jeden, dva nebo rovnou čtyři tousty

Zatímco pro některé lidi, představuje základní otázku ohledně toustovačů jejich příkon, který se nejčastěji pohybuje kolem 700 W, pro jiné je to tvar toustů. Tvar vaší večeře může být čtvercový s rovnoměrně křupavou krustičkou nebo trojúhelníkový s pevněji spečenými a tedy i křupavějšími okraji.

Hledáte například touster s termostatem?

Záleží jen na vás, jak hodně máte rádi kůrku a v jaké podobě se vám tousty lépe jedí. Podobně také hraje roli, jak často si takové tousty dáváte. Pokud pravidelně pořádáte  párty nebo musíte dětem často vařit večeři, vyplatí se vám čtyřplotýnkový toustovač, který celkový proces nasycení urychlí.

Takový toustovač je ovšem větší, takže pokud se vám nikam v kuchyni nevejde, vsaďte na menší dvouplotýnkový, který tousty griluje také rychle. A pokud jste toustový laik, který si dá jednou za měsíc, pak by vám měl stačit toustovač s jednou plotýnkou, který nezabere moc místa. Nahřátost plotýnek vždy poznáte podle červeného a zeleného světýlka, některé modely mohou mít i termostat či displej s přesným číslem.

InfoPress na Facebooku

Related posts

One Thought to “Toustovače a jejich super svačinka”

Leave a Comment