Bezpečné komunikace spočívají ve kvalitě dopravního značení

Bezpečnost a plynulost dopravy z velké části leží na bedrech dopravního značení, které by mělo splňovat několik základních parametrů. Bohužel se u nás v České republice, kromě stále omílaných silnic v katastrofickém stavu, vyskytuje i množství dopravních značek, které jednoduše vylučují dva hlavní důvody, proč se ke komunikacím umisťují.

Co by mělo splňovat každé dopravní značení?

  • správně zvolené umístění
  • platnost dopravních značek
  • čitelnost značek

Tři hlavní zásady, se kterými se musí při rozmisťování značek počítat. Pokud hodláte někam umístit svislou dopravní značku, musí být jasně patrno, ke kterému úseku se vlastně pojí. Zároveň by značky neměly být ukryté například za stromy nebo sloupy, aby je řidiči nemohli přehlédnout. Takové přehlédnutí značky „Dej přednost v jízdě“ by mohlo mít totiž naprosto fatální následky.

https://www.youtube.com/watch?v=o3IR6KfCXys

V případě vodorovných značek, které se využívají například pro určení jednotlivých parkovacích míst, zase musíte brát v potaz velikost vozů, aby prostor nebyl příliš široký nebo naopak, úzký. Na samotných silnicích by se par čáry neměly zbytečně klikatit a mást tím řidiče.

Pak je také samozřejmostí, aby dopravní značení podléhalo platným normám, aby si jej řidiči dokázali správně vyložit. Jinak by v provozu mohl nastat problém.

Čitelnost řešíme především tehdy, když si do hledáčku vezmeme vodorovné dopravní značky, u kterých častěji dochází k rozmazání. Proto by se právě ty měly pravidelně opravovat.

Svěřte se v oblasti dopravních značek do rukou specialistů

I dopravní značení má na trhu své zastoupení v podobě zkušených firem, které vám při výběru a následném umístění poradí. Případně jej i sami nainstalují, takže vám i ušetří práci. Stačí si tedy jen vybrat. A v tomto případě se, stejně jako ve většině ostatních, vyplatí vsadit na jistotu a s ní spojenou záruku kvality. Využijte služeb firmy AZznačky.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora