Kapesní zavírací nože je dobré mít vždy po ruce

Se svou manželkou a synem velmi často jezdíme pod stan. Milujeme totiž přírodu a vše, co k ní neodmyslitelně patří. Velmi rádi trávíme večery pod širákem, kdy si vyprávíme strašidelné historky a poté se synovi a dokonce ani manželce nechce usnout. V loni nás ovšem potkala velmi nemilá příhoda, kdy byl náš stan vykraden a to podotýkám tehdy, kdy se v něm nacházel syn a manželka. Šel jsem do lesa pro dřevo a v ten moment jsem uslyšel obrovský řev, ze kterého se mi zatajil dech. Běžel jsem rychle zpět, ale zloděje jsem již nenašel. Má žena u sebe bohužel neměla k zastrašení pachatele ani malý kapesní zavírací nožík, tudíž se mohla bránit pouze holýma rukama, což v tom šoku rovněž neudělala. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo a byl nám odcizen v uvozovkách pouze fotoaparát. Letos jsme tak situaci nechtěli podcenit a manželka dostala do batohu jeden speciální nůž pro případ nouze.

Malé kapesní nožíky jsou velmi kvalitní

Ač se jedná o malé kapesní nožíky, jejich kvalita se mnohdy podobá jejich větším konkurentům. Některé z nich mají dokonce i speciálně upravenou čepel, která je nejen ostrá a dokáže si poradit s leckterým materiálem, ale v případě nouze může dokonce i pomoci přeříznou bezpečnostní pás v autě či rozbít sklo v případě nehody. Tyto nože jsou vyrobeny z velmi kvalitní švýcarské oceli, která vydrží i několik let bez poškození. Má manželka, ač se z počátku noži v kabelce či batohu bránila, sama uznala, že v dnešní poměrně nebezpečné době se takovýto malý nožík vždy hodí mít po ruce. Bezpečněji se tak cítí nejen ona, ale i já tehdy, kdy jí nejsem na blízku.

Pod stanem už nás nic a nikdo nepřekvapí

Věříme, že v případě, kdy by se měla opakovat situace z loňského léta a opět by se objevil v našem stanu zloděj, již bychom ho dokázali zastrašit i bez toho aniž bychom měli strach dokonce i o náš život. Je smutné, že se člověk musí bát i v lese či v kempu, který by měl být hlídán ze všech stran. Má žena ovšem svůj malý kapesní nožík pojala spíše jako kuchyňské náčiní, které jí napomáhá každý večer v kempu připravovat chutná jídla na gril. Netuším, proč mi nevěřila, když jsem jí říkal, že je to praktický pomocník, který se hodí do každé situace.

InfoPress na Facebooku

Related posts

Leave a Comment