Kapesní zavírací nože je dobré mít vždy po ruce

Se svou manželkou a synem velmi často jezdíme pod stan. Milujeme totiž přírodu a vše, co k ní neodmyslitelně patří. Velmi rádi trávíme večery pod širákem, kdy si vyprávíme strašidelné historky a poté se synovi a dokonce ani manželce nechce usnout. V loni nás ovšem potkala velmi nemilá příhoda, kdy byl náš stan vykraden a to podotýkám tehdy, kdy se v něm nacházel syn a manželka. Šel jsem do lesa pro dřevo a v ten moment jsem uslyšel obrovský řev, ze kterého se mi zatajil dech. Běžel jsem rychle zpět, ale zloděje jsem již nenašel. Má žena u sebe bohužel neměla k zastrašení pachatele ani malý kapesní zavírací nožík, tudíž se mohla bránit pouze holýma rukama, což v tom šoku rovněž neudělala. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo a byl nám odcizen v uvozovkách pouze fotoaparát. Letos jsme tak situaci nechtěli podcenit a manželka dostala do batohu jeden speciální nůž pro případ nouze.

Malé kapesní nožíky jsou velmi kvalitní

Ač se jedná o malé kapesní nožíky, jejich kvalita se mnohdy podobá jejich větším konkurentům. Některé z nich mají dokonce i speciálně upravenou čepel, která je nejen ostrá a dokáže si poradit s leckterým materiálem, ale v případě nouze může dokonce i pomoci přeříznou bezpečnostní pás v autě či rozbít sklo v případě nehody. Tyto nože jsou vyrobeny z velmi kvalitní švýcarské oceli, která vydrží i několik let bez poškození. Má manželka, ač se z počátku noži v kabelce či batohu bránila, sama uznala, že v dnešní poměrně nebezpečné době se takovýto malý nožík vždy hodí mít po ruce. Bezpečněji se tak cítí nejen ona, ale i já tehdy, kdy jí nejsem na blízku.

Pod stanem už nás nic a nikdo nepřekvapí

Věříme, že v případě, kdy by se měla opakovat situace z loňského léta a opět by se objevil v našem stanu zloděj, již bychom ho dokázali zastrašit i bez toho aniž bychom měli strach dokonce i o náš život. Je smutné, že se člověk musí bát i v lese či v kempu, který by měl být hlídán ze všech stran. Má žena ovšem svůj malý kapesní nožík pojala spíše jako kuchyňské náčiní, které jí napomáhá každý večer v kempu připravovat chutná jídla na gril. Netuším, proč mi nevěřila, když jsem jí říkal, že je to praktický pomocník, který se hodí do každé situace.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora