Polypropylenové desky: Kvalitní produkty nejen pro domácí výrobu

Polypropylen je jedním z nejčastěji používaných plastových materiálů v různých průmyslech. Nabízí totiž skvělé vlastnosti, které se hodí pro výroby různých konstrukcí.

Polypropylenové desky

Propylenové desky můžete zakoupit v extrudované podobě. V nabídce najdete homopolymerní polypropylen neboli MEPOLEN PP-H. Ten se vyznačuje hlavně vysokou chemickou odolností, kromě toho je také tepelně stabilní. Používat ho můžete v teplotách od 0 °C do 100 °C. Praktickou vlastností je jeho nízká hmotnost a možnost dobrého svařování a obrábění. Použít ho tak můžete na konstrukce chemických zařízení, přístrojů a násob či různých laboratoří.

Polypropylen desky

Polypropylen desky lze také zakoupit ve speciálním provedení. Tím prvním je MEPOLEN EL, který je navíc elektricky vodivý. Pořídit můžete desky i v antistatickém provedení, které jsou označovány MEPOLEN AST. Případně lze nechat desky zesílit mastkem, jedná se o MEPOLEN TV. Vybírat můžete z různých barev, rozměrů a tlouštěk.

PP desky

PP desky pořídíte i z nehořlavého polypropylenu – MEPOLEN S PP-S. Nejdůležitější vlastností je, že je nesnadno vznětlivý, navíc je také vysoce odolný chemii. Je vhodný k hlubokému tažení a je fyziologicky nezávadný. Jeho vlastnosti jsou podobné homopolymernímu polypropylenu, lze ho dobře svařovat a obrábět. Při svařování nezapomeňte zakoupit k tomu vhodný svařovací drát, například MEPOKEN H, R či MEPOLEN COPO a MEPOLEN POOL. Využít ho můžete k technologiím odvětrávaného vzduchu, ventilátorům, různým krytům či v elektroprůmyslu. Vybírat můžete z několika rozměrů, případně si zvolit vlastní na poptání.

Polypropylenové desky jsou velmi praktické a nabízí široké využití. Vybírat navíc můžete z různých druhů a úprav, takže hravě najdete přesně to pravé pro své potřeby.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora