Dřevěné podlahy Boen Designwood zútulní každý interiér

Dřevěné podlahy Boen Design Wood jsou skvělým řešením pro vaše bydlení. Dřevo vždy patřilo a stále patří mezi velmi atraktivní materiál, který dodává interiéru autentičnost a umocňuje pocit tepla i útulnosti. 

Špičkový norský výrobce Boen, který se zaměřuje na výrobu podlah od poloviny 17. století a je pro to právem uznávaný po celém světě, vytvořil kolekci podlah Design Wood, které jsou nejen kvalitní, ale díky své unikátní technologii je jejich pokládka velmi rychlá. Hodí se také pro podlahové vytápění a pokládat je lze jak lepením k podkladu, tak i plovoucím způsobem. 

Výhody podlah Boen Design Wood

Díky technologii X-press locking bude pokládání dřevěné podlahy velmi snadné a rychlé. Desky tak jednoduše instalujete i bez speciálního nářadí. Vždy uslyšíte zřetelné zacvaknutí, takže máte jistotu, že je deska správně usazená.

Nemusíte se ani starat o úpravu povrchu po položení. Povrch je totiž ošetřen přímo z výroby, a to speciálními laky, které nejsou nebezpečné pro člověka, ani pro  životní prostředí.

Hladký povrch se dobře udržuje a čistí. Správnou údržbou samozřejmě zajistíte i dlouhou životnost a skvělý vzhled podlahy. Oproti jiným povrchům jsou tyto povrchy vhodné i pro alergiky či astmatiky, protože zabraňují šíření bakterií.

Dřevěné podlahy Boen Designwood  lze dobře renovovat, což znamená investici téměř na celý život. Díky 7 různým dekorům můžete podlahu využít kdekoliv, ať už jde o kuchyň, dětský či obývací pokoj, nebo ložnici.   

7 různých dekorů

Boen si nechal patentovat povrchovou úpravu Live Pure, kterou sám vyvinul a která dodává podlaze vzhled olejování. Povrch podlahy tvoří matný lak, který ji chrání před špínou a tekutinami, avšak samotný vzhled působí přirozeným dojmem surového dřeva. Tuto úpravu najdeme u dekorů DUB SUPER FINALE a DUB BÍLÝ SUPER CONCERTO. Dekor DUB FINALE se saténovým lakem dodává podlaze  hedvábný vzhled. DUB ANIMOSO je klasikou mezi prkennými dekory. Jeho matný povrch navíc zvyšuje odolnosti proti opotřebení. Bílým matným lakem jsou ošetřeny dekory DUB BÍLÝ CONCERTO a JASAN MERCATO, které jsou v oblibě zejména u bytových designérů. Poslední dekor DUB ARIZONA prozáří interiér svou elegancí. 

Jak pečovat o dřevěné podlahy

  • Nepodceňujte teplotu a vlhkost – v místnostech, kde je položena dřevěná podlaha se doporučuje pravidelně větrat a vytápět  místnost na teplotu okolo 18 – 22°C.
  • S namáčením opatrně – mop dostatečně vyždímejte a k vytírání používejte přípravky určené na dřevo. Pokud je podlaha více zašpiněná a standardní přípravky nepomůžou, použijte mýdlovou vodu či roztok vody a octa. Povrch pak ještě otřete vlhkým hadříkem a místo nechte dostatečně vyschnout.Dřevěným podlahám nesvědčí přílišná vlhkost.
  • Zabezpečení proti oděru a poškrábání – nábytek je vhodné opatřit filcovými podložkami, které zabrání oděru podlahy. Pokud je nutné z nějakého důvodu stěhování nábytku, důkladně před tím vysajte a zameťte podlahu od nečistot, které by ji mohly nenávratně poškodit. 

Jak a kde podlahu vybrat

Pro správný výběr dekoru i odstínu je samozřejmě vhodné, navštívit prodejce, u kterého si v klidu vyberete požadovanou podlahovou krytinu. Prodejce Supellex -Svět podlah  nabízí mnoho druhů podlah, mimo jiné samozřejmě i výše zmíněné dřevěné podlahy Boen Design Wood. Firma působí na českém trhu 15 let, a tak není divu, že za ta léta mají dostatek zkušeností, aby vám pomohli s výběrem. Samozřejmostí je i pochopitelně prodej doplňkové sortimentu jako jsou například podlahové  lišty, podkladové materiály či přípravky na údržbu podlah.

Navštivte jeden ze showroomů v Praze, Brně, Plzni či Ostravě a poraďte se se školeným personálem o nejvhodnější podlaze pro váš byt či dům. Rádi vás tam přivítají  a poradí  nejlepší řešení pro váš interiér.

Více na: www.supellex.cz

Nejnovější články

spot_img

Další články autora