Parkoviště u letiště Praha – Cena hraje hlavní roli při výběru parkování

Chystáte-li se na služební cestu nebo na dovolenou, potom jistě hledáte levné parkoviště u letiště Praha, kde byste mohli zaparkovat svůj vůz a s klidným svědomím ho zde nechat po celou dobu vaší nepřítomnosti. Jak se píše tady, situace v parkování u letiště je mnohdy neúnosná, a proto je nutné ji řešit. Velkou roli při vašem rozhodování, kde auto zaparkovat, určitě hraje cena parkování.

Stejný servis za nižší cenu

První kolo rozhodování máte za sebou téměř okamžitě. Oficiální parkoviště u pražského letiště, které se nachází hned u odletové a příletové haly, je příliš drahé. Ostatně o podobách parkingů kolem letiště se stále mluví, jak napovídá následující článek. Chce se vám platit 50 Kč za hodinu? Schválně si to jen tak cvičně vynásobte, kolik by to stálo za týden. Je to obrovská suma, že? Jiná parkoviště u letiště vám poskytnou stejný servis za mnohem nižší cenu.

Nehrozí krádež ani vandalismus

Jistě proto využijte možností parkovacího servisu kolem letiště. Na parkovištích je 24 hodin denně ostraha, která díky funkčním kamerovým systémům získává informace o tom, co se v prostoru děje. Na takto hlídaném parkovišti proto nehrozí nebezpečí, že by vám vůz někdo ukradl, nebo záměrně poškodil.

Parkoviště u letiště Praha – Pojistka parkoviště bývá samozřejmostí

Parkoviště a vozy na něm stojící jsou pojištěné. Ujistěte se ale o tom, že parkoviště, které jste si vybrali, opravu je pojištěné. Většinou bývá tato pojistka součástí parkovacího servisu, ale samozřejmě tomu tak nemusí být vždy. Parkovací servis zahrnuje i řadu dalších služeb. Například je přímo na parkovišti sociální zařízení, bankomat, nápojový a svačinový automat.

Parkovací poplatek zahrnuje i odvoz

Odvoz z parkoviště na letiště a zpět bývá také součástí parkovacího poplatku. Je do něj zahrnut. Klidně můžete najít parkovací služby, kde vás týden parkování vyjde na cca 900 Kč a 15denní umístění vozu nepřesáhne 1500 Kč. V tom jsou samozřejmě i transfery na letiště a z něj.

Velká pomoc, když nestíháte

Službu v podobě transferu na letiště a zpět si cestující velice chválí. Odvoz je rychlý díky tomu, že parkoviště jsou v krátké dojezdové vzdálenosti od letiště. Většinou jsou umístěna do cca 5 km. Není problém získat čas i v případě, že nestíháte. Mnohá parkoviště vám dokážou pomoci i ve chvíli, kdy jedete na letiště a zdržela vás kolona, nebo došlo k poruše auta. Co dělat v takovou chvíli?

Nemusíte sedat do vymrzlého vozu

Zaměstnanci parkoviště převezmou váš vůz a na parkoviště ho dopraví sami. Vás odvezou na letiště a vy potom v pořádku stihnete svůj let. V zimě je možné se domluvit se zaměstnanci parkoviště, aby vám při příletu připravili a zahřáli vůz a vy jste nesedali do vymrzlého automobilu.

Nové klíčky už čekají na vás

Nemusí vás zaskočit ani situace, kdy vám ukradnou klíčky od auta parkujícího doma u letiště. Jak se v tomto případě zachovat? Požádáte-li někoho, kdo má přístup k velkému technickému průkazu od vozu, aby ho přinesl na parkoviště, kde vůz stojí. Personál potom nechá udělat nové klíčky. Vy přiletíte domů a klíčky už na vás budou čekat.

Nadstandardní služby mohou pomoci

Popisované služby jako zatopení v autě před příletem, zhotovení nových klíčků v případě krádeže, nebo dojezd na letiště a převzetí auta v koloně nebo při poruše patří mezi nadstandard, který se samozřejmě může promítnout do ceny parkování. Na druhou stranu je dobré vybrat si k umístění vozu parkoviště, které takový servis poskytuje. Nikdy totiž nevíte, kdy můžete narazit na nečekané problémy. Podobná pomoc se vám v takovou chvíli bude opravdu hodit.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora