Únikové hry – Počítačové hry v reálu

Od svého vzniku v Japonsku v roce 2007 se únikové hry dočkaly světové popularity a úspěchu. Ačkoliv by si to málokdo pomyslel, oblíbenější jsou v Evropě. Taková první hra v Praze byla otevřena v roce 2015 a od té doby jich bylo otevřeno o mnoho víc. O jedné z takových pražských her si můžete přečíst tady.

Nelze jednoznačně určit, která z nich je nejlepší, protože v nepřeberném množství témat a příběhů si může každý vybrat něco jiného. Je to stejné jako s hudbou – ne všichni máme rádi ten samý žánr. Stejně jako máte rádi horory, někdo jiný může mít rád sci-fi. Naštěstí je nabídka rozsáhlá, a proto si v ní může vybrat každý.

I přes rozmanitost příběhů, ve kterých můžete hrát hlavní roli, jsou nejčastější hororová a fantastická témata. Ovšem ne každá únikovka za to stojí, proto jsem si pro vás dnes přichystala seznam těch nejlépe hodnocených her v České republice.

Únikové hry – 5 nejlepších únikových místností v ČR

  • MindMaze – Praha

Tato pražská společnost se hodnocením řadí k nejlepším v Praze. Nabízí celkem tři herní místnosti, ze kterých se mohou pokoušet uniknout týmy o dvou až pěti lidech, po případné domluvě i šesti. První místností je Alchymistova komnata, kde je váš úkol obestřen tajemstvím slavného alchymisty, který údajně našel a pečlivě skryl Kámen mudrců. Naopak děj Enigmy se točí kolem získání ponorkových plánů z nepřátelského velitelství za druhé světové války a následném uprchnutí. Mise Galactic pioneer vás a váš tým zase staví do pozice pasažérů vesmírné lodi, kterou musíte v daném čase zachránit.

  • Strach pod Prahou – Praha

Strach pod Prahou poskytuje hru Pražský řezník. Připravte se na unikátní hororovou atmosféru, velké množství krve, a vlastní strach. Váš úkol je jednoduchý – vyřešte logické hádanky a rébusy, a za pomoci indicií zjistěte, kdo je pražský řezník. Díky vám už nebudou na ulicích mizet další oběti! Ale pozor, pokud se bojíte sklepů a pavouků, možná to nebude to pravé pro vás …

  • BrainFAQ – Brno

S brněnskou společností BrainFAQ se můžete těšit na promyšlené hlavolamy a neméně propracované příběhy. Úniková místnost Dědictví vám dává za úkol najít závěť vašeho zesnulého dědečka dříve, než se k ní dostane vaše teta. V druhé místnosti, neboli v Kukaččím hnízdě, má maximálně šestičlenný tým zase odhalit tajemství doktora v psychiatrické léčebně a zjistit, zda má něco společného s mizením pacientů.

  • Escape Plan – Olomouc

Olomoucká úniková hra Lafayettův žalář je inspirována skutečnými událostmi spojenými s Českou republikou, což jí dodává určité kouzlo. Na konci osmnáctého století byl v Olomouci vězněn generál Lafayette, jehož pokus o útěk byl však neúspěšný. Hra vás do této doby přemístí a rovnou vám dá i roli lidí, kteří se snažili generálovi pomoci a teď čekají na svou popravu. Dokážete vyřešit všechny hádanky a dostat se z žaláře?

  • RunAway – Praha

Společnost RunAway má z výčtu všech možností pravděpodobně nejširší nabídku her. Jednou z nich je třeba Archimédovo tajemství, kde mají hráči za úkol najít tajný spis, který po sobě Archimédes zanechal, dříve, než římší vojáci. Další historicky laděnou místností je Kryštof Kolumbus. Vy a váš tým se zde musíte tajně dostat na Kolumbovu loď a po uskutečněné plavbě dokázat španělskému králi, že slavný mořeplavec se dostal do Indie západní cestou. V Buddhově stopě se hráči snaží odhalit tisícileté tajemství samotného Buddhy dříve, než se to povede indickým asketům. Dalšími hrami od RunAway jsou například Útěk z Guantánama, Gulliverova cesta nebo Al Capone. Na své si přijde opravdu každý.

Únikové hry po celé České Republice

Únikovky samozřejmě nejsou jen výhradou našeho hlavního města, skvěle zařízené místnosti najdete bez problémů po celé republice. Například zde si můžete přečíst o jedné z nově vytvořených únikových místností v Dalovicích u Karlových Varů.

Množství kvalitních místností pravidelně vzrůstá, takže šance, že šlápnete vedle, zůstává pořád dost malá. Při výběru této zábavy byste se měli dívat hlavně na recenze předešlých hráčů, celkové hodnocení a obecnou náročnost. Pokud budete těmto aspektům věnovat pozornost, je úspěch téměř zajištěn.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora