Zhubnout do plavek? Začněte už na jaře!

Zdá se vám, že je léto daleko a plavková sezóna v nedohlednu? Nenechte se uchlácholit, do léta zbývá sice ještě dost týdnů, ale zima zanechala na vašem těle nejen několik kilo navíc, ale tatam je kondice a jak to, že se zadýcháváte i při chůzi po schodech do patra? Je na čase dát vašemu životu nový impulz, změnit každodenní styl, odlehčit jídelníček a samozřejmě začít s pravidelným pohybem. Při změně není ale důležité jen začít, ale hlavně vytrvat.

Odlehčete jídelníček

Každý rok o pár kilo navíc a s tím spojená větší velikost oblečení? Nepřipomíná vám to něco? Při snaze zhubnout je nejdůležitější odhodlání a disciplína, proto to tentokrát zkuste jinak. Samozřejmě začátky bývají těžké, bezpochyby přijdou chvilky, kdy nepůjde vše podle plánu. Důležité je se ale nevzdat a vytrvat.

U změny jídelníčku to platí dvojnásob, postupně tedy nahraďte špatné potraviny ve vašem jídelníčku těmi zdravými. Nebuďte však radikální a hlavně, do jídelníčku zařaďte takové potraviny, které vám budou doopravdy chutnat. Při nucení se do stravy, která je vám bytostně odporná, by stejně rychle mohlo vaše úsilí o změny skončit.

Pravidelně se hýbejte

Stejně jako neexistují zázračné diety, zapomeňte na to, že by šlo zhubnout bez pohybu. U pohybu je navíc nejdůležitější pravidelnost. A kdo vám s pohybem pomůže? Jednak parťák, který podpoří při ztrátě motivace, zadruhé trenér v posilovně Praha. Ten navrhne úplným začátečníkům cvičební plán zcela na míru, vysvětlí jednotlivé cviky, ale pomůže také s rozcvičením a uvolněním svalů po tréninku. Disciplínu lze také podpořit pořízením členství v posilovně, které bude motivačním prvkem. Stejně jako odměna.

Odměňte se za úsilí

A jak by taková odměna měla vypadat? Ideální není čokoládový dort s porcí šlehačky navíc, i když i nějaká sladká odměna by neměla chybět. Může to být v podobě ovocného sorbetu nebo kousku kvalitní hořké čokolády, ale není od věci se odměnit i něčím jiným než jídlem. Co takhle zajít načerpat energii do solária Praha nebo si zajít rovnou na masáž, do sauny nebo vyjet na wellness víkend někam do přírody? Pravidelné odměny budou další motivací k vysněné metě. Nebo snad nechcete vypadat v plavkách fantasticky?

Náš tip: Skvělým doplňkem k posilovně a zdravému stravování je také jízda na kole. Zavolejte kamarádce, či kamarádům, vytáhněte svoje jízdní kolo ze sklepa a vydejte se společně na cyklovýlet. Užijete spoustu legrace, budete na čerstvém vzduchu a spálíte spoustu kalorií.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora