V Evropě za cyklistikou

Velká část Evropy cyklistikou doslova žije. V dnešním článku se podíváme na to, kam se vydat, je-li cyklistika i vaším stylem života. Najdete zde evropské metropole ale také stezky skrz nádhernou přírodu. Starý kontinent má zkrátka vždy co nabídnout. Při cestách se nezapomeňte pojistit!

Vídeň

Prvním místem, které uvidíte na našem seznamu je Čechům dobře známá Vídeň. V tomto městě vyrostlo mnoho zajímavých cyklotras. Jednou z nich je například Okružní cyklostezka po Ringu. Ta je nejenom velmi příjemná (4,5 kilometru) a rovná ale budete jezdit kolem mnoha památek UNESCO – například Státní opera, Císařský palác Hofburg a Parlament. Z této stezky se můžete rovnou napojit na romantickou promenádu nebo historické centrum. Mimo památky je podél cesty mnoho útulných kaváren. O občerstvení proto nebude nouze.

Labská stezka

To už je stezka pro více náročné cyklisty. Tu budete zdolávat pravděpodobně několik dnů, neboť je dlouhá přes 200 kilometrů. Věřte ale, že za to stojí. První část trasy vede přes malebná města Mělník, Litoměřice a Děčín. Dále pak úchvatné České Švýcarsko. V Labském kaňonu se zase můžete kochat unikátními skalními věžemi. Za hranicemi narazíte nejdříve na Národní park Saské Švýcarsko, než dojedete do lázeňského městečka Bad Schandau. Před Drážďanami ještě projedete romantické Pirny a jste na místě.

Berlín

Berlín je obrovský. Přesto v něm ale najdete až nevídané množství různých cyklostezek. A také velmi kvalitních! Dokonce často vedou přes krajinu plnou jezer a lesů. Jednou z těch nejlepších tras je rozhodně historická Mauer Radweg, jež vede 165 podél původní Berlínské zdi. Tato cesta skutečně bere dech. Budete projíždět kolem tunelů, nimiž lidé prchali na Západ nebo přes místo východoněmeckých odstřelovačů – Zámeckou věž.

Něco trochu veselejšího najdete na kousek od Berlína v Postupimi. Zde najdete nádherné zámky a zahrady. A bude se moci vykoupat v jednom z několika místních jezer.

Pro více informací o pojištění přejděte na https://ergo.cz.

Nejnovější články

spot_img

Další články autora