Moderní bydlení je ekonomické, ekologické a důmyslně řešené

Moderní stavebnictví se dnes zaměřuje nejen na luxusní a prostorné interiéry, ale i na ekologickou a ekonomickou stránku věci. Bydlet pohodlně nemusí nutně znamenat draze a svědčí o tom i inteligentní domy. Velký dům za příznivou cenu a s co nejméně nákladným provozem, to je základní myšlenkou tohoto konceptu moderního bydlení.

Potřebujete bydlet co nejrychleji?

Stavba, která se táhne roky, to je noční můra každého, kdo se rozhodne přestěhovat do vlastního a zvolí novostavbu. Obrovskou výhodou inteligentních domů je rychlost výstavby. Moderní stavebnictví totiž umožní, abyste bydleli už za několik měsíců! Čím je to dáno? Novou technologií Dryfix, díky které se stavba realizuje „za sucha“.

Co je to ten Dryfix

Nepoužívají se klasická lepidla nebo malta, což jsou materiály, které potřebují určitou dobu vysychat. Dryfix je vlastně taková speciální pěna, která jednotlivé cihly slepuje precizně, s maximální přesností a rychle, bez nutnosti na něco čekat, v hrubé stavbě je možno pokračovat dokonce i v dešti. Ekologické stránky věci se bát nemusíte, jde o materiál nezávadný.

Vytápění inteligentního domu

Jak dům vytápět, aby nás to nestálo zbytečně mnoho? Náklady za topení tvoří poměrně velkou položku každé domácnosti a moderní stavebnictví myslí i na tuto stránku věci. Solární kolektory na střeše vytváří teplo ekologicky a navíc díky němu šetříte. Ohřívají jak vzduch v interiéru, tak i vodu. Moderní bydlení může snížit náklady na topení až o 80%, což už je opravdu znát.

Výměna vzduchu a úklid

Prostředí v interiéru domu je nesmírně důležité. Nejmodernější rekuperační jednotky zajistí v inteligentní stavbě neustálý přísun čerstvého vzduchu. V zimě se přivádí teplo, v létě tento systém dokáže chladit. Komfort moderního bydlení dovádí k dokonalosti přítomnost centrálního vysavače, který usnadní úklid.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz 

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

Nejnovější články

spot_img

Další články autora