Létáte s vypůjčeným letadlem? Nezapomeňte se pojistit!

Když létat, tak zodpovědně. Což v praxi znamená také s respektem vůči vypůjčenému stroji. Ale přesto se může stát, že na letadle způsobíte nemalou škodu. A opravdu máte nazbyt desítky tisíc korun na poměrně banální opravy? Škody samozřejmě mohou být mnohem vyšší a ceny oprav nejsou zrovna nízké. Je to dáno i tím, že servis mohou provádět pouze certifikovaní technici, kteří si za své služby účtují horentní částky. Naštěstí existuje efektivní řešení, jak se před případnou náhradou škody chránit. Sjednejte si pojištění odpovědnosti pilotů a budete mít klid.

Co je podstatou pojištění odpovědnosti pilotů?

Pojištění odpovědnosti pilotů není to samé jako zákonné pojištění (tedy to proti škodám, které pilot způsobí provozem letadla třetím subjektům) – předmětem pojištění je odpovědnost za škodu způsobenou na vypůjčeném letadle. Kromě toho, že stroj nesmí být ve vlastnictví pojištěné osoby, je další podmínkou registrace v některé z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Kdo pojištění pilotů nabízí?

Pojištění pro piloty online nenajdete ve standardní nabídce většiny pojišťoven, ale pouze u vybraných subjektů. Atraktivní podmínky nabízí ERGO pojišťovna, jejíž produkt často využívají také letoví instruktoři. Pojištění se totiž vztahuje také na škodu způsobenou při výcviku žáka.

Limit pojistného plnění je volitelný v rozmezí od 50 do 600 tisíc Kč, spoluúčast jednotná ve výši 10 %. Pojištění platí celosvětově a lze si ho sjednat na dobu určitou i neurčitou.

Co se týče termínu letadla, zahrnuje letouny, rotorová letadla (vrtulníky), kluzáky a ultralehké letouny/vrtulníky/motorové vírníky. Pojišťovna umožňuje také pojištění pro případ užívání stroje, na které si majitel nesjednal havarijní pojištění, ovšem pouze do max. výše 200 tisíc Kč.

A na kolik vás ochrana před škodami na vypůjčeném letadle vyjde? Podívejte se na aktuální sazby pojistného pro piloty.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejnovější články

spot_img

Další články autora